+38(067) 409-91-xx pokaż +38(050) 845-80-xx pokaż

BROWARY

Rodzaje browarów, ich koszty, proces produkcji piwa


Jeśli zdecydowałeś się otworzyć własny browar i nie wiesz, gdzie go kupić, powinieneś zwrócić się do firmy “Termo-Pab”, która dostarcza wysokiej jakości sprzęt piwowarski. Wyposażenie i akcesoria są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i wymaganej wydajności warzenia piwa.

Można je kupić w firmie:
●    mikrobrowary o pojemności do 50 litrów;
●    Minibrowary o pojemności 200 litrów, 300 litrów i 500 litrów;
●    browar “pod klucz” na 1 000-5 000 litrów.


Koszt browaru
W zależności od wydajności wybranego browaru, jego koszt może się znacznie różnić. Dlatego na pytanie, ile kosztuje minibrowar, konsultant zapyta, o jakiej ilości sprzętu mówimy: 100 litrów, 200 litrów lub 500 litrów. W zależności od wybranego modelu, minibrowar można kupić w cenie od 26 000 do 46 000 USD.
Minibrowar o pojemności 50 litrów można kupić już za 2000 USD, natomiast za warzelnię o pojemności od 1000 do 5000 litrów trzeba zapłacić od 59 000 do 128 000 USD.

Główne etapy produkcji piwa
Aby przygotować smaczny napój w minibrowarze lub browarze, należy nie tylko zastosować wysokiej jakości nowoczesny sprzęt, który ułatwi proces warzenia i sprawi, że będzie on wyjątkowy i charakterystyczny, ale także użyć odpowiednich składników.
Receptury piw rzemieślniczych są dobierane przez piwowara w zależności od preferencji gości - warzony jest bardziej popularny trunek.


Malt
 
Aby warzenie piwa było kompetentne i przynosiło zyski, należy wybrać jęczmień dobrej jakości, a także pszenicę, żyto lub owies, które powinny być kiełkowane w słodowni. Ziarno musi zostać wysuszone i, jeśli to konieczne, wyprażone, a następnie rozdrobnione w celu otwarcia skorupy ziarna i wydobycia jak największej ilości skrobi podczas zacierania.
Słód do produkcji piwa jest ważnym produktem, od którego zależy jego jakość i smak.


Zmiksowanie

Niezależnie od tego, czy proces ten odbywa się w minibrowarze, czy w browarze, pierwszym etapem warzenia piwa jest zacieranie, podczas którego rozdrobniony słód musi zostać zanurzony w kotle zaciernym. Zacieranie to procedura mieszania ziaren i wody, której temperatura może wahać się od 40 do 80 stopni Celsjusza. Proces zacierania może trwać nawet kilka godzin.
Po procesie zacierania powstaje brzeczka piwna.


Filtrowanie

Dzięki temu procesowi możliwe jest oddzielenie brzeczki od grysu piwnego. Termo-Pab oferuje systemy filtracji zarówno dla makrobrowarów, jak i minibrowarów.

Dekantacja przebiega w trzech etapach:
●    mesh-out - podgrzewanie zacieru do 76 stopni;
●    recyrkulacja;
●    płukanie.

Gotowanie

Technologia warzenia piwa wymaga ścisłego przestrzegania zasad i norm - tylko wtedy można wyprodukować smaczny, chmielowy napój. Podczas wrzenia brzeczka jest sterylizowana, aktywność enzymów zostaje zawieszona, a zawartość kotła zaczyna parować. Podczas procesu warzenia piwa chmiel dodaje się na 60 do 120 minut.


Fermentacja

Czas zastosowania chmielu zależy od tego, czy napój ma być gorzki, mocny w smaku czy aromatyczny. Jeśli chmiel zostanie dodany na początku, sprawi, że napój będzie gorzki, w środku rozjaśni jego smak, a na końcu będzie miał większy wpływ na aromat napoju chmielowego.

Mieszanie wirowe

Proces ten jest stosowany do usuwania osadu z piwa podczas warzenia. W zależności od rodzaju użytego chmielu można zastosować separator chmielu, który usuwa nie tylko osad, ale także szyszki chmielowe.


Fermentacja piwa

Po przeprowadzeniu powyższych procesów brzeczka jest przepompowywana do kadzi fermentacyjnej, do której dodaje się również drożdże. Po wprowadzeniu drożdży utrzymuje się stabilną temperaturę 15-20 stopni dla piw typu ales i 10 stopni dla piw typu lager.

Dojrzewanie

Następnie następuje proces dojrzewania, podczas którego napoje są poddawane leżakowaniu i uzyskują swój niepowtarzalny smak i aromat. W przypadku lagerów można stosować przechowywanie w warunkach chłodniczych przez 30 dni. Proces dojrzewania trwa od 1 tygodnia do 6 tygodni.
Technologia produkcji piwa jest dość złożona i zróżnicowana, ale kupując browar domowy, można zautomatyzować wiele procesów i stworzyć dochodowy biznes, sprzedając unikalny chmiel rzemieślniczy.

Korzyści płynące z warzenia piwa w domu

Warto zaznaczyć, że proces warzenia piwa jest dość długi i skomplikowany, ale dzięki dostępności browaru jest to możliwe:
1.    Aby mieć gotowy produkt o każdej porze dnia i nocy - dzięki kompetentnej pracy możliwe jest zorganizowanie nieprzerwanej produkcji napojów chmielowych.
2.    Oferować klientom piwo wysokiej jakości, kompetentnie dojrzewające, a także piwo naturalne, bo pozbawione konserwantów i składników chemicznych.
3.    Uzyskanie różnorodności smaków. Można kupić minibrowar i tworzyć pyszne, aromatyczne piwa chmielowe według klasycznych receptur lub stworzyć własne piwo według własnej receptury o niepowtarzalnym smaku, aromacie i smaku.
4.    Autonomia procesu. Wszystkie procesy przebiegają automatycznie, wystarczy je tylko kontrolować, dodawać składniki na czas i gotowe, smaczne piwo.

Jak wybrać odpowiedni browar?

●    Jeśli chcesz założyć własny browar, musisz zdecydować o jego wielkości i wyposażeniu.
●    Nasza firma Termo-Pab może stworzyć zarówno browar pod klucz, jak i wysokiej jakości minibrowar, w którym można produkować smaczne piwo wysokiej jakości.
●    Mamy wszystko do piwa, więc zamawiając u nas, nie musisz kupować dodatkowych części lub komponentów.
●    Kup mini browar do małego lokalu, aby zachwycić gości pysznym i aromatycznym napojem, warto zainstalować browar za przezroczystym ekranem, aby goście mogli nie tylko skosztować napoju, ale także obserwować lub uczestniczyć w procesie jego tworzenia.
“Termo-Pab” to nowoczesny sklep internetowy, który oferuje wiele wariantów browarów w najbardziej przystępnej cenie, a także możliwość zakupu sprzętu na raty. Browar może zostać dostarczony w dowolne miejsce w kraju, może też zostać zainstalowany “pod klucz”.
Pokaż więcej