+38(067) 409-91-xx pokaż +38(050) 845-80-xx pokaż

Pomieszczenie do fermentacji

Wyposażenie fermentowni
Aby browar działał jak w zegarku, a wszystkie procesy były zautomatyzowane i usprawnione, należy zwrócić się do firmy “Thermo Pub”, która oferuje wysokiej jakości nowoczesne urządzenia do tworzenia minibrowarów lub całych browarów. Firma Thermo Pub jest gotowa zaoferować rozwiązania dla pomieszczeń fermentacyjnych:
●    ZCS;
●    jasne zbiorniki piwa pozioma do systemów łyków lub toreb;
●    Jasne zbiorniki piwa pionowe.

Urządzenia są dostępne w wersjach o różnej pojemności i objętości, dzięki czemu można je dostosować do potrzeb każdego browaru i indywidualnego klienta.
Pomieszczenie do fermentacji
Każda instalacja fermentacyjna musi składać się z fermentatorów - kadzi fermentacyjnych - oraz z poziomych zbiorników na piwo jasne lub cylindrycznych zbiorników ZCS, a także z poziomych lub pionowych przedpiersi.
Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia są wyposażone w płaszcze termiczne, które umożliwiają chłodzenie całego systemu wodą i glikolem propylenowym. Proces chłodzenia jest monitorowany przez cały system i wyświetlany na monitorze indywidualnie dla każdego ZCS.
ZCS
Firma “Thermo Pub” prezentuje ZCS premium i standard, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Mają różną objętość, którą dobiera się w zależności od zdolności produkcyjnych. Zewnętrznie ZCS przypomina cylindryczne naczynie ze stożkowym dnem. W dolnej części konstrukcji znajduje się kran, który jest niezbędny do spuszczenia osadu z fermentora.
W projekcie uwzględniono również dodatkowy kran, który znajduje się nad pierwszym i jest przeznaczony do pobierania próbek oraz do degustacji napoju.
W przypadku zakupu sprzętu do użytku profesjonalnego można go również otrzymać w pakiecie:
●    utrzymanie temperatury fermentacji;
●    kontrolę nad procesami zachodzącymi w poszczególnych zbiornikach.
●    Główne zalety korzystania z ZCS to
●    Możliwość opróżnienia osadu w dowolnym momencie procesu fermentacji;
●    ponowne wykorzystanie drożdży;
●    Minimalizacja zanieczyszczenia piwa ze względu na brak konieczności przelewania do innego pojemnika;
●    napój chmielowy może być nalewany bezpośrednio z ZCS.


Jasne zbiorniki piwa pozioma
Jasne zbiorniki piwa jest to pojemnik, który ma szczelną i wzmocnioną pokrywę włazu, a także jest przeznaczony do przechowywania i klarowania napoju odurzającego. Jasne zbiorniki piwa stosuje się, jeśli nie zapewnia się filtracji piwa.
Jasne zbiorniki piwa mogą również służyć jako strefa buforowa, mogą zawierać napój odurzający po filtracji i do momentu rozlewu lub przed podaniem piwa na kolumnę ciągową baru.
Urządzenie może wytrzymać ciśnienie wewnętrzne do 3 atmosfer i jest regulowane za pomocą aparatu z piórem i wpustem.
Jasne zbiorniki piwa poziomy posiada kurtkę, która pomaga schłodzić napój do temperatury zewnętrznej, a dzięki izolacji sprzętu pianką poliuretanową utrzymuje się stabilną temperaturę przez długi czas.
Jasne zbiorniki piwa mogą mieć różne konfiguracje, np. sprzęt można myć systemem CIP, co pozwala dokładnie wysterylizować pojemnik i ograniczyć możliwość zatrucia napojem. Również dzięki dodatkowym okucia możliwe jest zastosowanie jasne zbiorniki piwa pod plastikową torbę.
Dzięki poziomemu układowi jasne zbiorniki piwa można montować piętrowo i oszczędzać miejsce w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdował browar.


Jasne zbiorniki piwa pionowe
Jasne zbiorniki piwa pionowe są przeznaczone do przeprowadzania procesu dojrzewania i przechowywania chmielu. Przefiltrowane piwo musi być przechowywane w specjalnych pojemnikach zwanych strefami buforowymi. W specjalnych pionowych kuwetach gotowy napój można przechowywać przez jeden do kilku dni. Również do przechowywania napoju konieczne jest utrzymanie temperatury w pomieszczeniu od 0 do +1. Temperatura napoju utrzymywana jest na czole dzięki zastosowaniu kurtki termicznej, a także izolacji termicznej, która utrzymuje wymaganą temperaturę napoju przez określony czas.
Warto zauważyć, że sedymentacja w forfas pionowych jest mniej intensywna, a co najważniejsze, urządzenia te zajmują minimalną przestrzeń produkcyjną.
Dlaczego warto wybrać “Termo-Pab”?
Firma “Termo-Pab” oferuje wysokiej jakości sprzęt browarniczy, który może działać automatycznie i codziennie produkować odpowiednią ilość smacznego chmielu.
Ze względu na różnorodność produktów, sprzęt można zakupić zarówno do małego browaru zainstalowanego w kawiarni, jak i do stworzenia browaru, który będzie sprzedawał pyszne piwo na dużą skalę produkcyjną. Do każdego klienta w firmie “Termo-Pab” indywidualne podejście, a także dostawa sprzętu na terenie całego kraju oraz rozsądne ceny i możliwość rat.

Pokaż więcej