+38(067) 409-91-xx pokaż +38(050) 845-80-xx pokaż

Fermentacja piwa

Proces chmielenia na zimno zapewnia wysoką szybkość i skuteczność ekstrakcji olejków eterycznych oraz pozwala na racjonalne wykorzystanie chmielu.
Firma “Termo-Pab” dostarcza sprzęt wysokiej jakości, zgodny z normami i standardami, stosowany w Europie. Warto więc umiejętnie chmielić piwo, wybrać etap dodawania chmielu oraz profesjonalny sprzęt, który sprawi, że napój chmielowy będzie wyjątkowy i poszukiwany.

●    sprzedaż ratalna i lojalne podejście do każdego klienta.
●    dostawy sprzętu na terenie Ukrainy;
●    wsparcie serwisowe o każdej porze dnia i nocy;
●    z pomocą wykwalifikowanego personelu;
●    nowoczesny i certyfikowany sprzęt;
●    usługi wysokiej jakości;

Współpracując z nami, można liczyć na:
Firma “Termo-Pab” oferuje zakup wysokiej jakości i nowoczesnych finiszerów do piwa, zarówno dla małych browarów, jak i dla dużych chmielowni przemysłowych. Wykwalifikowany personel udziela wszelkich ważnych informacji, wyjaśnia działanie sprzętu oraz pomaga w doborze i dostarczeniu go do wybranej części kraju.
Dlaczego warto wybrać “Termo-Pab”?

4.    Suche. Chmiel można wprowadzić w czasie fermentacji pierwotnej lub wtórnej, gdy brzeczka jest zimna. W rezultacie otrzymujemy bogaty, aromatyczny napój o świeżym chmielowym zapachu i minimalnych nutach goryczy.
3.    W momencie chłodzenia. Chmiel można wprowadzić do napoju między naczyniami do warzenia brzeczki w celu jego fermentacji. Napój staje się smaczny i ma wyraźny gorzki smak.
2.    Nieprzerwanie. Chmiel można wprowadzać w trakcie procesu warzenia piwa w regularnych odstępach czasu. Dzięki tej technice napój jest nasycony zapachem i smakiem chmielu oraz posiada wyjątkowe tony i nuty.
1.    W pierwszej brzeczce. Chmiel dodaje się przed warzeniem, po utarciu surowego likieru i słodu oraz pozostawieniu szyszek w wodzie przez dłuższy czas, co nadaje napojowi przyjemną goryczkę.
W zależności od rodzaju piwa chmiel może być dodawany na skalę produkcyjną w czterech wariantach.

W “Termo-Pab” można kupić zarówno chmiel przemysłowy na zimno, jak i na sucho. Można kupić zarówno małe instalacje o pojemności 50 litrów, jak i duże i wydajne instalacje o pojemności 200 litrów.
Chmiel przemysłowy

Kup zestaw barowy od firmy “Termo-Pab”, która oferuje wysokiej jakości, certyfikowany i najnowocześniejszy sprzęt najlepszych światowych marek w najbardziej przystępnych cenach.
Jako składnika można użyć nie tylko chmielu, ale także owoców i jagód, aby uzyskać specyficzny smak i posmak.
Rozdrabniacz prętowy jest najczęściej używany do produkcji chmielu charakterystycznego dla IPA i Pale Ale.
Jeśli w małym pubie zainstalowany jest mały browar o pojemności od 50 do 500 litrów, to warto zadbać o dodatkowy zapas barowy, aby można było dostarczać więcej odmian napoju chmielowego, a także chmielić go tuż przed butelkowaniem, aby można było poczuć wyjątkowy zapach i smak napoju.
Zbiornik na batony

Dla twórców napojów rzemieślniczych chmielenie piwa jest ważnym i odpowiedzialnym procesem, który decyduje o ich aromacie i smaku, a także o ich popularności i znaczeniu.

●    w linii rozlewniczej.
●    przed zbiornikami fermentacyjnymi;
●    bezpośrednio za wymiennikiem ciepła;


Sprzęt ten może być stosowany na każdym etapie procesu produkcji chmielu. Na przykład, można go zainstalować:

●    jakościowo nasyca napój zapachem i smakiem.
●    minimalizuje trafienie powietrza;
●    pozwala dodać chmiel;
Warto zauważyć, że chmielenie na zimno jest dość często stosowane, ale proces ten wymaga minimalnej ilości sprzętu:
 
Chmielenie na zimno to ważny proces, w którym piwo jest chmielone po fermentacji. Chmiel jest stosowany w celu uzyskania wyrafinowanego i intensywnego aromatu i smaku. Ponieważ smak chmielu jest ważny w niektórych rodzajach piwa, pod koniec produkcji dodaje się do niego olejki eteryczne.
Metoda chmielenia piwa na zimno
Chmielenie na sucho jest środkiem wymuszonym, ponieważ stężenie olejków eterycznych i innych składników, które wpływają na smak i aromat napoju, zmniejsza się po jego zaparzeniu. Z tego powodu chmiel dodaje się w niskich temperaturach.
Suche chmielenie piwa jest obecnie uważane za integralną część warzenia piwa. Dry-hopping polega na dodaniu chmielu po rozpoczęciu fermentacji napoju. Jest to metoda, którą można wykorzystać do nadania piwu wyjątkowego aromatu.
Sucha metoda chmielenia piwa

●    suchym.
●    zimnym;

Chmielenie piwa to proces dodawania chmielu podczas różnych etapów warzenia lub gotowania. Chmiel do piwa może być:
Co to jest chmielenie piwa i jakie są jego odmiany?
Aby piwo miało wyjątkowy smak, kolor i aromat, musi być chmielone na różnych etapach tworzenia smacznego napoju chmielowego. Firma “Termo-Pab” oferuje narzędzia barowe i urządzenia przemysłowe do wytwarzania wysokiej jakości chmielu do piwa oraz do nadawania mu szczególnego smaku.